Тема: Захист життя і здоров’я у воєнний час.Захист життя під час обстрілів, бомбардувань. Шляхи і правила евакуації. Вибір надійного укриття. Як діяти під завалами. Пр.р. №1 «Відпрацювання алгоритмів пошуку надійного укриття та евакуації» Пр.р. №2 «Обговорення ситуацій та створення алгоритмів виживання для тих, хто опинився під завалами»
Ризики в зоні
бойових дій, на окупованих і звільнених територіях:
- Загроза вибуху, мінна небезпека
- Загроза потрапляння під обстріли
- Загроза насилля з боку агресора
- Загроза радіоактивного зараження
- Загроза отруєння небезпечними хімічними речовинами
Якщо житло розташоване в зоні регулярних збройних зіткнень, потрібно зміцнити вікна (наприклад, клейкою плівкою) – це допоможе уникнути розльоту уламків скла. Бажано закрити вікна, наприклад, мішками з піском або масивними меблями.
- Перегляд відео „Як
поводитися під час обстрілів” https://youtu.be/xTtWFS4Y1nk?si=8DtqBCNIYx_H20Co Обстріл стрілецькою зброєю
У разі, якщо ви потрапили під обстріл стрілецькою зброєю, тобто з пістолетів, автоматів, гвинтівок, кулеметів: Удома потрібно сховатися в захищеному приміщенні подалі від вікон та дверей. Це може бути: ванна кімната, сходовий майданчик під’їзду. Якщо це неможливо, варто лягти, прикрившись предметами, які здатні захистити вас від уламків і куль. На відкритій місцевості негайно лягайте на землю та закрийте голову руками. Ефективним захистом буде будь- який виступ, навіть тротуар, заглиблення в землі або канава. Укриттям також може стати бетонна сміттєва урна або сходинки. Не намагайтеся сховатися за автомобілями або кіосками: вони часто стають мішенями. Тіло повинно бути в безпечному положенні. Згрупуйтеся, лягайте в позу ембріона. Розверніться ногами в бік стрілянини, прикривши голову руками.Чекайте, поки стрілянина не вщухне, а пострілів не буде впродовж бодай 5 хвилин.
Мінометний та артилерійський обстріл
Гучний свист та вибух снаряда може означати, що ви потрапили в зону артобстрілу, мінометного обстрілу або авіанальоту. У такій ситуації радимо: Якщо ви почули свист снаряда, а за 2-3 секунди — вибух, відразу падайте на землю. Закрийте руками або сумкою голову. Після вибуху першого снаряду швидко пошукайте місце, де можна сховатися. Потрібно знайти хоча б мінімально заглиблене укриття. Для схованки підійдуть: підземні переходи, метро, укриття, канава, траншея, яма, широка труба водостоку під дорогою, високий бордюр, каналізаційний люк. Якщо обстріл застав вас у транспорті, вимагайте негайної зупинки й відбіжіть якомога далі від дороги, лягайте на землю. Закривайте долонями вуха та відкривайте рот: це врятує від контузії. Небезпечно ховатися в під’їздах, під арками, на сходових майданчиках, у підвалах панельних будинків, біля автомобільної техніки, автозаправних станцій. Є загроза опинитись під завалом або травмуватися.
- Перегляд відео Сигнали тривоги в Україні” https://youtu.be/Wc_jUR0xOy8?si=woKBC0AHKKbyaPkK
Одним зі способів захисту населення в надзвичайнійвоєнній ситуації є евакуація. Евакуація — це організоване вивезення населення з міст у заздалегідь підготовлені довколишні безпечні місця. Евакуація в надзвичайних ситуаціях може бути:
- обов’язковою,
- загальною
- частковою
- тимчасовою або безповоротною.
Обов’язкова евакуація проводиться в разі виникнення небезпеки для життя і здоров'я громадян під час збройних конфліктів. Загальна евакуація всього населення проводиться із зон можливого радіоактивного або хімічного забруднення . Часткова евакуація проводиться для вивезення людей, які за віком або станом здоров’я не здатні самостійно вжити заходів щодо збереження свого життя або здоров’я в надзвичайній ситуації.
- Перегляд
відео „Що робити в умовах хімічної загрози”
https://youtu.be/I2qEH4CRKyw?si=udXe-FR4wla4e4DC
Немає коментарів:
Дописати коментар